Lyžařské tratě jsou v areálu stadionu Vysočina Areny přístupny pro veřejnost dle rozpisu v sekci kalendář. Pravidelně upravované lyžařské okruhy Vysočina arény můžete využívat bezplatně v hodinách pro veřejnost. Dodržujte prosím stanovené časy pro …
Lyžařské tratě jsou v areálu stadionu Vysočina Areny přístupny pro veřejnost dle rozpisu v sekci kalendář. Pravidelně upravované lyžařské okruhy Vysočina arény můžete využívat bezplatně v hodinách pro veřejnost. Dodržujte prosím stanovené časy pro lyžování veřejnosti a stejně tak pro organizovanou sportovní činnost lyžařských i biatlonových oddílů.
Provoz singletracků není omezen. V areálu probíhá 1. etapa rekonstrukce pro účely pořádání MS v biatlonu 2024. Součástí 1. etapy rekonstrukce je i zbudování nového křížení ve stoupání loukou od Černého rybníka na stadion, kde v rámci stavby již nyní dochází k přerušení asfaltových tratí.
S ohledem na vlastní bezpečnost respektujte prosím zákaz vstupu a dočasné omezení sportovních aktivit v areálu.
Areál Vysočina Arena - místo konání Mistrovství světa v Biatlonu, ve kterém se každoročně koná řada mezinárodních závodů, leží na západním okraji Nového Města na Moravě.
Tradici lyžování a výroby lyží na Novoměstsku připomíná největší lyže v ČR, která měří 744 cm a váží 98,5 kg. Areál je veřejnosti volně přístupný, jízdu na závodních tratích můžete vyzkoušet v době mimo konání tréninků a závodů. V létě se bruslařům a lyžařům na kolečkových lyžích nabízí 450 m dlouhý asfaltový okruh, ke kterému přiléhá 150 m dlouhé trestné kolečko.
V zimě je areál technicky zasněžován a závodní trasy v délce 1,5-5 km se pravidelně upravují pro klasický i volný styl. Aktuální rozpis hodin pro veřejnost je v zimním období pravidelně zveřejňován na webu Lyžařského zpravodajství.
V září 2014 zde byly veřejnosti otevřeny singletracky - jednosměrné trasy pro horská kola. Vybrat si můžete z několika tras různých náročností. Na své si přijdou milovníci adrenalinu, rodiny s dětmi, ale i handicapovaní. (webové stránky singletracků).
V přilehlém lese Ochoza najdete na stromech osm obrázků, jejichž motivy čerpají jak z místní historie, tak z legend a pověstí. Cesta za obrázky je značena (žlutočervený úhlopříčně rozdělený čtverec) a začíná v parku na náměstí. V informačním centru na náměstí lze zakoupit podrobného průvodce. Pokud by se Vám po cestě nepodařilo najít všech osm obrázků, můžete se na ně podívat ve dvoře Horáckého muzea, kde visí jejich originály. Jejich autory jsou novoměstští umělci a malíři Jiří Štourač, Jiří Dvořák, Miroslav Lamplot, Milena Vyplašilová, Miloslav Dvořák, Eva Brychtová, Karel Němec (kop. Miloslav Dvořák) a Milan Kotlář.
Inovace map byly vytvořeny v rámci projektu „Zvýšení povědomí o turistické oblasti Koruny Vysočiny" realizovaného za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
O KORUNĚ VYSOČINY Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.
O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...