Volné ubytování

Putování po městech Koruny Vysočiny se rozšířilo na sedm sídel, přibyly Svratka a Křižánky

IMG 20240709_110646_edit_2941314723321201O další dvě místa na stávajících sedm byla rozšířena časově neomezená poznávací hra destinační společnosti Koruna Vysočiny nazvaná Putování po městech Koruny Vysočiny. Kartičky s otázkami i závěrečnou odměnu si je možné nově vyzvednout také v turistických informačních centrech ve Svratce a v Křižánkách. Objevování skrytých koutů Svratky zahrnuje nejen zajímavosti spojené s dnes již zaniklými řemesly, která tamní obyvatelé v minulosti provozovali či jimi bylo město vyhlášené. Zatímco ve Svratce se maskotem a průvodcem dětem i dospělým stal Houbař, symbol tamních hlubokých lesů, jehož předloha je v podobě plastiky k vidění na kašně na náměstí 9. května, v Křižánkách to je dívka Anka, jejíž osoba je spojena s pověstí o pojmenování vesnice i kamenným křížem na kopci.

„Rozšíření navazuje na loňský úspěšný rok, kdy jsme v polovině letních prázdnin hru zahájili v pěti sídlech a vrátilo se nám na šest stovek vyplněných hracích karet. A právě z karet víme, že mnoho z turistů absolvovalo putování ve více, anebo rovnou ve všech městech – nejdříve vyzkoušeli první, líbilo se jim a v informačním centru je pak nasměrovali do dalšího města, kde mohou hrát a poznávat, a tam zase dál. Nyní jsme proto putování rozšířili o další dvě místa, Svratku a Křižánky, která rozhodně mají turistům co nabídnout,“ uvedl ředitel destinační společnosti Koruna Vysočiny David Štěpánek. Podle jeho slov primárním cílem turistů nejsou města a obce jako takové, ale především okolní přírodní krásy, sportovní vyžití či památky, nicméně i sídla nabízejí řadu zajímavostí, které stojí za to poznat blíže. „Nejmenší město destinace Svratka si stále uchovalo svoji půvabnou starosvětskou tvář a procházka mezi malebnými roubenkami v Křižánkách rozhodně stojí za to,“ dodal David Štěpánek.  

Hra Putování po městech Koruny Vysočiny zábavnou formou nabízí zejména rodinám s dětmi prostřednictvím otázek a luštění tajenek možnost objevovat zákoutí, tajemství a záhady každého ze zúčastněných sídel. Zabere zhruba hodinu času a po vyluštění tajenky je navíc kromě nově nabytých informací a zábavy při jejich získávání čeká i drobná odměna. V první fázi se hra týkala Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Jimramova a Nedvědice, nyní se přidaly již zmíněné Svratka a Křižánky. Zatímco ve Svratce a v Křižánkách jsou imaginárními průvodci turistů Houbař a Anka, ve Žďáře návštěvníky provádí Žďárský kapr, Novým Městem pak Pasáček, v Bystřici se svěří do rukou Zubříkovi, v Jimramově Broučkovi a Berušce a v Nedvědici je jejich průvodcem Medvídě.

A co na turisty, kteří vyrazí objevovat zajímavosti ve skrytých koutech vysočinských obcí, čeká? Ve Žďáře kupříkladu zjistí více o vzácném archeologickém nálezu na náměstí, v Novém Městě je čekají rébusy související s četnými uměleckými díly a v Bystřici objeví taktéž unikátní automobilové veterány. Historický Jimramov je překvapí nejen největším počtem pamětních desek na počet domů a v Nedvědici si mimo jiné prohlédnou i skutečný stříbrný poklad. Ve Svratce turisté zjistí, které řemeslo se tam od konce 19. století rozšířilo nejvíce a jaké byly vyhlášené produkty, v Křižánkách se zase dozví podrobnosti týkající se specifického řemesla, ale i typické zástavby, díky níž je obec největší památkovou rezervací Vysočiny.   

 

Více informací: David Štěpánek, ředitel destinační společnosti Koruna Vysočiny, tel. 776 308 072

 

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru