Volné ubytování
Pernštejnský elixír
Bylinný likér s názvem Pernštejnský elixír spatřil světlo světa 1. dubna 2004 v prostějovské Palírně u Zeleného stromu. Destilát si nechala připravit Jana Hriadelová z Nedvědice, která se z něj rozhodla udělat regionální specialitu. To je jí v průběhu času podařilo a k bylinnému likéru k jeho pátému výročí vzniku v roce 2009 přibyl i Pernštejnský elixír ve formě lahodného sypaného ovocno-bylinného čaje. Městečko Nedvědice rozkládající se pod mohutným hradem je s ním odedávna úzce spojené, takže Pernštejnský elixír se stal oblíbeným suvenýrem či vítaným dárkem.
Láhev s obsahem pětatřicetiprocentního jemného likéru příjemné chuti a blahodárnými účinky na zažívání, který v létě s kostkou ledu osvěží a v zimě zase zahřeje, zdobí etiketa s vyobrazením tradiční pernštejnské pověstí o silném Věnavovi, který kdysi přemohl nebezpečného zubra v lesích v místech budoucího hradu Pernštejna, a keramická ručně vyráběná pečeť. Spojení Pernštejnského elixíru s Palírnou u Zeleného stromu bylo symbolické, neboť právě tato prostějovská likérka patřící mezi nejstarší provozy svého druhu na světě vznikla v roce 1518 zásluhou Viléma II. z Pernštejna. Na etiketě jednoho ze dvou druhů nabízeného čaje je portrét význačné šlechtičny Polyxeny z Pernštejna, na druhé zase Kryštofa Pavla z Lichtenštejnu-Castelkornu, jenž byl majitelem hradu a taktéž moravským zemským hejtmanem v době neúspěšného obléhání sídla Švédy v roce 1645, díky kterému hrad získal přídomek ‚nedobytný‘.
Pernštejnský elixír je v regionu k dostání v prodejně Gotika v Nedvědici a v nedvědickém turistické informačním centru i bystřickém turistickém informačním centru, případně prostřednictvím e-shopu.