Volné ubytování
Z Doubravníku na Bozinku - 10 km
Krásným místem pro podzimní vycházku je z městečka Doubravník, kde uvidíme zachovalé náměstí, monumentální kostel, projdeme se po historické dřevěné lávce a vystoupáme na vrchol Bozinka, který je nabitý pozitivní energií.
Výlet začneme na náměstí v Doubravníku. Historické jádro městyse je od roku 1995 městskou památkovou zónou. Na náměstí stojí bývalá škola a několik původních budov. Vedle kostela se nacházejí pozůstatky původního opevnění, které mělo chránit před vpádem nepřátel.
Nyní přejde silnici a zastavíme se na místě zaniklého kláštera augustiniánek, kde stojí kostel Povýšení svatého Kříže v pozdně gotickém slohu. V šestnáctém století jej nechali postavit páni z nedalekého Pernštejna a měl sloužit jako rodinná hrobka. Po třicetileté válce ji však vykradli, zmizely i sarkofágy. V devatenáctém století přistavěl ke kostelu rod Mitrovských svou hrobku, v níž je devatenáct sarkofágů.
Z centra městečka se vydáme po červené turistické značce přes řeku Svratku. Hned za železničním přejezdem ještě vystoupáme na skalní vyhlídku, kde nás bude čekat úžasná vyhlídka na celý Doubravník.
Červená značka nás zavede podél toku Svratky až k místní části Prudká, kde se projdeme po historické dřevěné lávce z roku 1899, která prošla nedávno náročnou rekonstrukcí.
Podél Svratky a okolo přírodní památky Sokolí skála půjdeme až k železničnímu přejezdu, kde odbočíme vpravo a budeme se vracet po zelené značce zpátky k Doubravníku okolo Myslivcova dubu. Na rozcestí Pláňava sejdeme ze značky a přes hlavní sinilnici začneme stoupat k vrcholu Bozinka. Na homolovitém kopci nad Doubravníkem je kaplička sv. Máří Magdalény. Kdysi zde bylo pohanské kultovní místo - božiště - a od toho tedy název Bozinka.
Poslední část cesty už bude jen z kopce dolů zpátky do městečka. Na jídlo se můžeme stavit do restaurace U Sedláčků a na něco sladkého si zajdeme do cukrárny, která je hned vedle.
Další zajímavé podzimní výlety naleznete zde.